Laikas susitikimams su savo vadovu

Iniciatyvos susitikti su vadovu svarba

Paprastai vadovams patinka darbuotojai, kurie patys parodo iniciatyvą pabendrauti su vadovu, nors ši mintis gali pasirodyti jums labai drąsi. Vadovas labiau gerbia žmogų, kuris ieško jo, negu tą, kuris neieško. Žmogus, kuris nori susitikti su vadovu – domisi ne tik juo, bet ir savo darbu. Jis yra daugiau negu pareigingas - jis yra atsidavęs savo darbui. Jis yra ambicingas. Jis yra veržlus. Jis nori žengti pirmyn. Jis nori mokytis. Jis žino, kad iš ilgos ir sėkmingos savo vadovo patirties jis gali kai ko išmokti. Vadovas gali padėti jam suvokti problemos esmę. Galiu patarti jam, kaip geriausiai pasielgti keblioje situacijoje. Dėl verslo sėkmės ir geresnių darbo rezultatų vadovas visada ras laiko susitikti su kiekvienu savo darbuotoju, norinčiu su juo pasimatyti. Ir atvirkščiai, vadovas mažiau gerbia žmogų, nesistengiantį užmegzti santykių su juo. Kodėl gi tuomet darbuotojai vengia pirmi žengti žingsnį vadovo link?

Dažniausiai jiems trukdo šie stereotipai:

  • "Nenoriu gaišinti jo laiko" (iš tiesų geras vadovas visada randa laiko darbuotojams).
  • "Mano problemos yra per mažos, kad jį trukdyčiau" (iš tiesų geriau yra nelaukti, kol mažos problemos virs didelėmis, ir vadovai patys apie jas išgirs iš kitų žmonių).
  • "Bijau, kad jis užduos klausimų, į kuriuos aš negalėsiu atsakyti" (iš tiesų geras vadovas supranta, kad niekas negali žinoti visko).

Ko reikia sėkmingam susitikimui su vadovu?

Jei norite, kad Jūsų susitikimas su vadovu būtų sėkmingas, turite jam gerai pasiruošti. Kokie yra pagrindiniai šio susitikimo tikslai? Ar norite perduoti vadovui svarbią ir skubią informaciją, aptarti svarbius pasiūlymus ar paprašyti jo patarimo? Kam ir kiek tai svarbu? Kuo šie dalykai yra svarbūs jums, vadovui bei visai kompanijai? Gal geriau aptarti tai už įmonės ribų, negaištant laiko pačiame darbo dienos įkarštyje?

Apgalvojus susitikimo tikslus, nuspręskite, kiek jums reikės laiko. Jei aplinkybės nėra tinkamos susitikimui, pasistenkite atidėti jį kitai dienai. Jei klausimas skubus ir jūs turite susitikti su vadovu tuoj pat, leiskite jam suprasti, kad žinote, jog laikas nėra tinkamas ir jūs aptarsite šiuos klausimus kiek įmanoma greičiau.

Kaip pasirinkti tinkamiausią laiką susitikimui su vadovu

Susitikimai anksti rytą yra produktyvesni negu tie, kurie vyksta viduryje dienos ar vėlai po pietų. Irzlumas, nekantrumas ir nuovargis didėja dienos pabaigoje. Antra vertus, paprastų ir aiškių klausimų aptarimui yra racionaliau skirti kaip tik mažiau darbingą laiką.

Jei norite pasimatyti su vadovu neplanuotai, nesibraukite pas jį iš karto. Paskambinkite jam vidiniu telefonu ar praneškite jo sekretorei. Jei taip darysite, turite būti tikras, kad tai; ką jūs rengiatės jam sakyti, yra svarbu ir reikia skubiai spręsti.

Jei jaučiate, kad jūsų susitikimas vyksta nesėkmingai, kad vadovas skuba, blogai nusiteikęs ar neatsako jums, pasistenkite kuo greičiau baigti pokalbį ir susitarti dėl konkretaus kito laiko.

Valdas Underis konsultantas

www.trainings.lt
www.mokymai.euAtgal
Naujienų prenumerata
Tel. +370 686 66807, +370 686 05565
El. paštas info@trainings.lt
© 2021, UAB „Naujų galimybių studija“