KAS YRA DiSC®?

TRUMPA DISC ® ISTORIJA

1928 metais mokslininkas, psichologas Wiliamas M. Marstonas parašė knygą „Emotions of Normal People“ (Normalių žmonių emocijos), kur pirmą kartą buvo aprašyti keturi žmonių elgsenos tipai, mokslininko apibūdinti kaip: dominuojantis, paklusnus, įtakojantis  ir sutinkantis. Autorius tvirtino, kad žmogaus elgesį įtakoja aplinkos suvokimas. Jis taip pat pabrėžė, kad sėkmingi žmonės veikia pagal aplinkos diktuojamą situaciją - jie gali įvertinti ir numatyti, ko tikisi ir kokius reikalavimus jiems kelia aplinkiniai, gali rinktis atitinkamą elgesio stilių atsižvelgiant į aplinkybes.

Kelių mokslininkų kartų dėka, W. M. Marstono tyrimai buvo nuolat tobulinami:  1960 metais Johnas G. Geieras ir Dorothy Downey pirmieji, kartu su kolegomis mokslininkais aprašė DiSC  elgsenos modelius ir išvystė Asmeninę profilio sistemą DiSC®. Šiandien žmonių elgsenos tipai mums žinomi kaip: Dominuojantis, Įtakojantis, Pastovus ir Analizuojantis.  Kompanija „Inscape Publishing“  pirminę W.M. Marstono teoriją  ištobulino ir pritaikė, o šiandien ši metodika mums  žinoma kaip “ DiSC® Classic“.

DiSC®šiandien

DiSC® modelis iš esmės pakeičia mūsų požiūrį į save ir kitus žmones. Metodikos skatina panaudoti stipriąsias kiekvieno žmogaus savybes, siekiant geresnių veiklos rezultatų, padeda geriau suprasti įvairių stilių žmonių lūkesčius ir lanksčiai pritaikyti elgseną prie konkrečios situacijos ypatumų. Po DiSC mokymų dalyviai iškart pastebi, kad žymiai sėkmingiau bendradarbiauja su skirtingų elgsenos stilių žmonėmis: kolegomis, pavaldiniais, vadovais, klientais. 

Modelis  nesuskirsto elgsenos stilius į „gerus“ arba „blogus“, o duoda suprasti, kad yra geri arba nepakankamai išlavinti savo ir kitų žmonių elgsenos stilių naudojimo įgūdžiai skirtingose situacijose.
DiSC elgsenos sistema yra universali, tiksli ir efektyvi, norint nustatyti, ar žmogus tinkamas komandiniam darbui, ar sugebės vadovauti, bendradarbiauti, tinkamai aptarnauti klientus, tinkamai teikti bei priimti grįžtamąjį ryšį. DiSC neapibūdina asmenybės tipų, charakterio, vertybių ir pažiūrų, minčių ar emocijų.

Sutrumpinimas DiSC yra sudarytas iš anglų kalboje esančių keturių pagrindinių elgsenos modelio sąvokų pirmųjų raidžių: (tokį paveikslėlį prisegu PP skaidrėje, nemoku jo surišti į visumą, spalvos turi išlikti, dizainas irgi.)

DOMINANCE , INFLIENCE,  STEADINESS, CONSCIENTIOUSNESS

(D) - vadovaujantis, orientuotas į rezultatus, valingas ,

ryžtingas.

(i) - bendraujantis, entuziastingas, optimistiškas ir linksmas.

(S) - ramus, itin prisitaikantis prie aplinkos, kantrus.

(C) - smulkmeniškas, kruopštus, tikslus ir santūrus.

 

Per pastaruosius 40 metų, daugiau kaip 35 milijonai žmonių išbandė DiSC ® privalumus  bendraujant su kitais žmonėmis ir taikant jo metodus savo darbe. Modelis pelnė pripažinimą  bei sėkmingai įsitvirtino ir mūsų šalyje. Vis daugiau vadovų vertina  DiSC ® metodikas dėl jų tikslumo, patikimumo ir universalaus pritaikomumo ugdant organizacijos darbuotojus, taip pat dėl lankstaus taikymo kartu su kitomis metodikomis.Atgal
Naujienų prenumerata
Tel. +370 686 66807, +370 686 05565
El. paštas info@trainings.lt
© 2021, UAB „Naujų galimybių studija“